مایکروسافت گوشی ویندوزی جدیدی عرضه خواهد کرد؟ ممکن است!
۳ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

تصمیم مایکروسافت مبنی بر خروج از بازار گوشی‎های هوشمند، بسیاری از طرفداران را ناامید کرده است. با توجه به اینکه مایکروسافت تصمیم گرفته تا ویندوز فون را رها کند، کاربران یا توسعه‌دهندگان حاضر نیستند تا بپذیرند روی پلت‌فرمی سرمایه‌گذاری نمایند که توسط شرکت سازنده نیز دیگر پشتیبانی نمی‎شود! با این وجود، مایکروسافت روی دستگاه قابل‌حمل تاشوی جدیدی مشغول به کار است و تصمیم دارد تا دسته‌بندی جدیدی در میان محصولات حوزه سخت‎افزار به وجود بیاورد. ادامه مطلب را در سایت سخت‌افزار از دست ندهید.

مایکروسافت تجارت سرفیس‌های خود را برخلاف ویندوز فون، سودآور می‎داند؛ سرفیس بوک ۲ به عنوان جدیدترین محصول ردموندی‎ها توانسته است نقدهای مثبتی را از منتقدان دریافت کند. Ralf Groene، سرپرست بخش طراحی صنعتی در مایکروسافت در پاسخ به این سوال که «ظاهراً باید یک گوشی نیز طراحی کنید»؛ با خنده جواب داد: «کسی چه می‌داند»!

رئیس مایکروسافت نیز مدتی پیش در پاسخ به محصول جدید این شرکت که دسته‌بندی جدیدی را ایجاد خواهد کرد؛ گفته بود: «من تا پیش از اینکه محصول را نداشته باشم، قطعاً با شما در رابطه با آن صحبت نخواهم کرد».

گوشی ویندوزی

با این‎حال، ساتیا نادلا توضیح می‌دهد که مایکروسافت چگونه می‎تواند بدون پلت‌فرم انحصاری خود در بازار موبایل باقی بماند. به عقیده‎ی وی، مایکروسافت سهم چندانی از بازار موبایل ندارد و ویندوز ۱۰ موبایل مایکروسافت بدون برخورداری از سهم مناسب و همراهی توسعه‎دهندگان، نمی‌تواند به عنوان سومین اکوسیستم در بازار رقابت کند. با این‎حال، مایکروسافت می‌خواهد اطمینان حاصل کند که پلت‌فرم نرم‌افزاری‌اش همواره در دسترس است و به همین جهت، می‌تواند به مشتریان سازمانی که مانند مشتریان دیگر اهمیتی به برخی از موارد نمی‎دهند؛ سرویس ارائه نماید.

براساس شایعات، محصول جدید مایکروسافت که نمایشگر تاشو دارد؛ از ایده‌ای مانند Courier برخوردار است و به دو نمایشگر مجهز خواهد بود. مایکروسافت حتی در حال توسعه پلت‎فرم جدیدی با نام Windows Core است که بهره‌گیری از مزایای محصول جدید ردموندی‌ها را امکان‌پذیر خواهد کرد.


 

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی