باگ امنیتی پردازنده‌های اینتل حملات از راه دور را موجب می‌شود
۲ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

باگ امنیتی پردازنده‌های اینتل توسط ۲ محقق فناوری، Mark Ermolov  و Maxim Goryachy به تازگی کشف شد. این شکاف امنیتی موجب حملات از راه دور هکرها خواهد شد. اینتل در پی این اطلاعات، اعلام کرد طیف وسیعی از پردازنده‌های آنها در برابر حملات از راه دور، آسیب‌پذیر هستند. با آپ آی آر همراه باشید.

با توجه به اینکه در حال حاضر اینتل در شرایط حساسی قرار گرفته، بروزرسانی بسته امنیتی جدیدی را برای دارندگان سیستم‌های رومیزی، سرور و لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده‌های Core و Atom را در دست اجرا دارد.


باگ امنیتی پردازنده‌های اینتل

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مهاجمین از راه دور می‌توانند بر روی رایانه های مبتنی بر پردازنده‌های اینتل برنامه‌های مخرب را اجرا کنند و به اطلاعات شخصی دسترسی داشته باشند. این اختلال  و باگ  در مورد اکثر پردازنده های دسکتاپ و لپ‌تاپ که تحت نام تجاری Core از سال ۲۰۱۵ عرضه شده‌اند، صدق کرده و حتی خطوط تولیدی پردازنده های Xeon و Atom را نیز در بر می‌گیرد.

در لیست محصولات آسیب‌پذیر این کمپانی، نسل ششم (Skylake)، نسل هفتم (Kaby Lake)، و نسل هشتم Kaby Lake-R و Coffee Lake مشاهده می‌شود. پردازنده‌های رده‌بالای سرور از جمله خانواده E3-1200 v5 و V6 زئون در کنار خانواده W، قربانی این حملات می‌باشند. با توجه به طیف گسترده این باگ امنیتی، پردازنده‌های Atom C3000 ،E3900 در کنار خط تولید Celeron™ N و J شامل این آسیب‌پذیری می‌شوند.

کمپانی DELL در مورد باگ امنیتی پردازنده‌های اینتل اعلام کرد، بیش از ۱۰۰ دستگاه از لپ‌تاپ‌های سری Inspiron, Latitude , Aliwanre, OptiPlex آنها در معرض خطر قرار دارند و اشاره کرد به زودی یک میان‌افزار (firmware) ارائه خواهد شد، در صورتی که کمپانی Lenovo برای حافظت از آسیب‌پذیری، روز آینده، ۲۳ نوامبر بسته امنیتی جدیدی را منتشر خواهد کرد.

کمپانی اینتل نیز برنامه‌ای را ارائه کرده است که کاربران با اجرا کردن آن در سیستم‌عامل از آسیب‌پذیری پردازنده خود آگاه خواهند شد، برای دریافت این برنامه می‌توانید از این لینک اقدام فرمایید.


دیدگاه شما در مورد باگ امنیتی پردازنده‌های اینتل چیست؟


منبع tweaktown


مطالب پیشنهادی