حافظه‌های سامسونگ Z-NAND با Optane اینتل به راحتی رقابت می‌کند
۱ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

همانطور که استفاده از داده‌های حجیم در حال تبدیل شدن به کاربرد روزانه هر کاربری می‌شود در کنار افزایش حجم این حافظه‌های HDD وSSD، نیاز کاربر به سرعت تبادل داده‌ها و همچنین هماهنگی تراشه‌ این حافظه‌ها با دیگر منابع آپ آی آری  احساس می‌شود. کمپانی سامسونگ در حال توسعه حافظه‌های سریع Z-NAND است که با محصولات Optane اینتل به راحتی رقابت می‌کند . با آپ آی آر همراه باشید.


Z-NAND

اینتل با همکاری میکرون، حافظه‌های سریع ۳D XPoint را برای راهکاری جدید در افزایش سرعت داده‌ها و رفع گلوگاه پردازنده همراه با کاهش زمان تاخیر، توسعه داد. اما به نظر می‌رسد کمپانی سامسونگ با تراشه Z-NAND برای رقابت با اینتل وارد میدان شده است.

انتظار می‌رود حافظه‌های Z-NAND سامسونگ یک نسخه جدید از NAND SLC (Single-Level Cell)  باشد که با افزایش تنظیمات کنترلر و بهبود دستیابی  IOPS به عملیات تصادفی و متوالی، توسعه پیدا کرده است. حافظه‌های SSD کنونی این کمپانی از تراشه‌های NAND SLC بهره می‌برند، اما در سال های اخیر، با وجود  فناوری‌هایی مانند MLC و TLC NAND، این کمپانی در تلاش است تا سرعت را در کنار قیمت تمام شده محصول برای مصرف‌کننده، متعادل نگه دارد.


Z-NAND

سامسونگ با طراحی جدید و تغییرات در تراشه‌های NAND SLC به ریشه‌های اصلی این تراشه بازگشته و با توجه به اینکه میزان تاخیر زمان در این تراشه ذکر نشده است در برابر ۳D XPoint عملکرد قابل قبولی را ارائه کرده است.


دیدگاه شما در مورد عملکرد سامسونگ Z-NAND در برابر اینتل چیست؟


منبع TechPowerUp


مطالب پیشنهادی