اجرای ویندوز 95 روی گوشی بدون حاشیه iPhone X اپل
۱ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

در ماه سپتامبر، اپل از گوشی بدون حاشیه iPhone X با قابلیت‎های جدیدی رونمایی کرد. سیستم‌عامل iOS 11 روی پرچمدار جدید این شرکت اجرا می‌شود اما اگر گمان می‌کنید که آی‌او‌اس خسته کننده است و سیستم‌عامل ویندوز را بیشتر می‌پسندید؛ احتمالاً ویدیوی تازه منتشر شده نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. به‌تازگی، فردی موفق شده است تا سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ را روی گوشی بدون حاشیه iPhone X اجرا کند.

ویندوز 95

iPhone X که سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ را از طریق امولاتور PowerDOS اجرا می‌کند، حتی می‌تواند تجربه‌ی نسخه ویندوزی بازی SimCity را برای شما فراهم آورد. برنامه‌ی Micorosft Word و دیگر برنامه‎های اختصاصی ویندوز نیز روی سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ بدون مشکل اجرا می‎شود.

برای اینکه در محیط سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ جابه‌جا شوید، می‌توانید از نشان‌گر ماوس استفاده کنید که با دستورات لمسی قابل کنترل است. برای تایپ در محیط سیستم‌عامل یا استفاده از برنامه‌ی Microsoft Word نیز صفحه کلید مجاری نمایش داده خواهد شد. البته باید توجه کنید که صورت استفاده از امولاتور برای اجرای ویندوز ۹۵، این سیستم‌عامل از بریدگی بالای نمایشگر iPhone X پشتیبانی نمی‌کند. می‌توانید ویدیوی منتشر شده را در ادامه مشاهده کنید:


اجرای سیستم‌عامل ویندوز روی گوشی‌های آیفون اپل موضوع چندان جدیدی نیست؛ در سال ۲۰۱۴ نیز یک توسعه‌دهنده دیگر موفق شده بود تا ویندوز ۹۵ را روی آیفون ۶ اجرا کند و حتی، آموزشی برای اجرای این نسخه روی گوشی‎های آیفون ارائه شده بود.


مطالب پیشنهادی