آی‌مک جدید با ویژگی‌های منحصر به‌فرد
۱ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

در این رایانه از پردازنده های Xeon شرکت اینتل با ۱۸ هسته استفاده خواهد شد.
همچنین کارت گرافیک این رایانه ساخت ای‌ام‌دی بود و سرعت پردازش آن به ۲۲ ترافلاپ خواهد رسید. قرار است آی‌مک پروی جدید در تاریخ ۱۸ دسامبر یعنی حدود یک ماه دیگر در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

به گزارش آپ آی آر از مهر، پشتیبانی از دستیار صوتی سیری در این نسخه از آی‌مک پرو ارتقا یافته تا این رایانه قادر به درک و اجرای دستورات صوتی بیشتری باشد.

در این رایانه علاوه بر پردازنده اصلی از یک پردازنده ثانویه برای تسریع اجرای برخی فرایندها وبه خصوص فرایندهای امنیتی استفاده می‌شود. گفته می‌شود این پردازنده A10 “Fusion” نام دارد که نسخه‌ای ساده‌تر از آن قبلا در گوشی‌های آیفون ۷ به کار گرفته شده بود.

تراشه یادشده دارای ۵۱۲ مگابایت حافظه اختصاصی است و در ابتدای راه‌اندازی رایانه آن را برای شناسایی ضعف‌ها و آسیب‌پذیری‌های امنیتی احتمالی اسکن می کند. در ادامه و در صورت اثبات ایمنی پردازنده اصلی آی‌مک پرو شروع به کار می‌کند.

رایانه یادشده همراه با نرم‌افزارهای جدیدی مانند Final Cut Pro X 10.4 عرضه می‌شود که با هدست‌های واقعیت مجازی و تصاویر فوق دقیق HDR و ویدئوهای ۳۶۰ درجه سازگار شده‌اند. حافظه این رایانه‌ها از ۳۲ تا ۱۲۸ گیگابایت و حافظه اس‌اس‌دی آنها یک، دو یا ۴ ترابایت خواهد بود.


مطالب پیشنهادی