قیمت‌های AMD Ryzen و Threadripper به طور قابل توجهی کاهش یافت
۳۰ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

با اینکه کمپانی AMD محصولات خود را مانند پردازنده اصلی و کارت‌های گرافیکی با قیمت تمام شده کمتری نسبت به اینتل و انویدیا عرضه می‌کند، شواهد تازه‌ای خبر از کاهش ۳۰ درصدی قیمت پردازنده‌های سری AMD Ryzen و Threadripper می‌دهند. گفته می‌شود پردازنده هشت هسته‌ای Ryzen 7 1800X اکنون پس از سقوط قیمت، ۳۴۰ یورو در اروپا به فروش می‌رسد. با آپ آی آر همراه باشید.


AMD Ryzen و Threadripper

براساس گزارش‌های ارسالی از وب‌سایت هلندی HWI، فروشگاه‌های اینترنتی در آلمان و هلند شاهد افت شدید این پردازنده‌ها بوده‌اند. Geizhals، وب‌سایت دیگری در این حوزه نیز اعلام کرد، سری پردازنده‌های AMD Ryzen و Threadripper در کشور‌های اروپایی دچار افت شدید قیمتی شده‌اند. اگر این پردازنده‌ها در مناطق دیگر کاربران هم کاهش قیمت را شامل شده‌اند، شاید بهترین زمان برای خریداری پردازند‌های نسل جدید AMD باشد.

گزارش‌های دیگری از بریتانیا و شمال اروپا این کاهش قیمت را همراه با وب‌سایت امریکایی Newegg تایید کردند. پردازنده ۱۶ هسته‌ای AMD نزدیک به ۲۴۹ یورو، پردازنده ۱۲ هسته‌ای این کمپانی ۱۹۹ یورو دچار افت قیمت شد. با توجه به اینکه منابع بسیاری این افت شدید قیمتی را تایید کردند، کمپانی AMD بیانیه‌ای صادر نکرده است.


دیدگاه خود را در مورد کاهش قیمت پردازنده‌های سری AMD Ryzen و Threadripper با ما در میان بگذارید.

AMD Ryzen و Threadripper


منبع Guru3D


مطالب پیشنهادی