با کامیون الکتریکی تسلا Semi آشنا شوید
۳۰ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی تسلا اخیرا از پروژه تولید خودروی جدیدش پرده برداشت که به ادعای این شرکت سریع‌ترین خودروی سواری جهان خواهد بود. تا این لحظه به نظر می‌رسد Tesla و محصولاتش بیشتر بازار مصرفی را هدف گرفته اند. بنابراین تکلیف آن دسته از افرادی که به دنبال محصولات صنعتی هستند چه می‌شود؟

اما ظاهرا جای نگرانی وجود ندارد، چرا که به نظر می‌رسد کمپانی تسلا در حال گسترش تولیدات خود در بخش‌هایی مانند کامیون‌های الکتریکی می‌باشد. بدین ترتیب این کمپانی دیگر صرفا به یک تولیدکننده خودروهای الکتریکی سواری شناخته نخواهد شد.


تسلا

یکی از جدیدترین پروژه‌های رونمایی شده توسط این کمپانی، کامیون الکتریکی Semi نام دارد. تسلا چندی پیش این خودرو را کم و بیش معرفی کرده بود و حالا به نظر می‌رسد این کامیون سرانجام به تولید خواهد رسید.

همان‌طور که انتظار می‌رود، تسلا این کامیون الکتریکی را نیز همانند تمامی محصولات دیگر خود، با طراحی براق و مربوط به آینده روانه بازار نماید. ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی Tesla طراحی این کامیون را به مانند یک گلوله توصیف کرده است.

کامیون الکتریکی تسلا Semi قادر به طی مسافتی در حدود ۶۰۴ کیلومتر بوده و از ویژگی‌های مانند اتوپایلوت بهبودیافته، سیستم پیشگیری از قیچی کردن، حسگرهایی برای تشخیص نقاط کور، ثبت اطلاعات و بسیاری دیگر بهره می‌برد. سرعت این وسیله نقلیه برای یک کامیون کمی سریع به نظر می‌رسد. Semi قادر است ظرف مدت تنها ۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که البته در حالت بدون بار است. اگر ۳۶ تن بار را به این کامیون اضافه کنید، می‌توان ظرف ۲۰ ثانیه به این سرعت دست پیدا کرد.

کمپانی تسلا همچنین وعده داده و تضمین نموده که کامیون الکتریکی Semi حداقل تا مسافت ۱٫۶ میلیون کیلومتری هیچ‌گونه مشکلی پیدا نخواهد کرد.

شایان ذکر است که تسلا نخستین و تنها شرکتی نیست که یک کامیون الکتریکی را روانه بازار می‌کند. پیش‌تر خودروسازهایی مانند دایملر و مرسدس بنز نیز چنین کامیون‌هایی را تولید کرده‌اند.

منبع: ubergizmo


مطالب پیشنهادی