بلندگوی هوشمند HomePod تا سال آینده عرضه نخواهد شد
۲۹ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

بلندگوی هوشمند HomePod توسط شرکت اپل در کنفرانس WWDC 2017 به صورت رسمی معرفی شد و اپل اعلام کرده بود که در ماه دسامبر، بلندگوی هوشمند خود را به بازار عرضه می‌کند. با این وجود، اطلاعات جدید نشان می‎دهد که اولین بلندگوی هوشمند این شرکت با نام HomePod در سال ۲۰۱۷ به دست مشتریان نخواهد رسید.

اسپیکرهای هوشمند

آن‌طور که پیداست، بلندگوی هوشمند HomePod در اوایل سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شود؛ هرچند، زمان مشخصی برای عرضه این بلندگو اعلام نشده است. در بیانیه‌ای به دست جان گروبر رسیده، تأکید می‌شود که اپل به زمان بیشتری برای کار روی HomePod نیاز دارد. در این بیانیه آمده است:


ما برای اینکه بلندگوی HomePod توسط کاربران استفاده شود، نمی‌توانیم صبر کنیم اما پیش از اینکه آن‌را به دست مشتریان برسانیم، کمی زمان بیشتری لازم است. عرضه این محصول در اوایل سال ۲۰۱۸ در بازارهای آمریکا، انگلیس و استرالیا آغاز می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، منظور اپل از «اوایل سال ۲۰۱۸» چندان مشخص نیست اما این شرکت معمولاً یک رویداد در نزدیک به ماه مارس تا آوریل برگزار می‎کند که مربوط به تبلت‌های آیپد و رایانه‎های مک‌بوک است؛ به همین جهت، احتمالاً اطلاعات بیشتری از بلندگوی هوشمند HomePod به‎دست خواهیم آورد.

تأخیر در عرضه بلندگوی هوشمند HomePod چندان به نفع اپل نخواهد بود؛ گوگل و آمازون فعلاً می‌توانند همچنان به یکه‎تازی خود در بازار ادامه دهند و این به نفع اپل و بلندگوی هوشمند جدیدش نیست. آن‌طور که پیداست، سرنوشتی مشابه با ایرپدهای بی‌سیم در انتظار HomePod خواهد بود؛ این هدفون‌های بی‌سیم نیز سال گذشته با تأخیر عرضه شد؛ هرچند، بسیاری مدعی هستند که این تأخیر ارزش انتظار چندین ماه برای فروش ایرپادهای بی‌سیم اپل را داشته است.


مطالب پیشنهادی