پردازنده‌های چینی Coffee Lake به زودی وارد بازار می‌شوند
۲۸ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

شایعات بسیاری از سراسر فضای رسانه‌های خارجی به کمبود و در دسترس نبودن پردازنده‌های نسل هشتمی Coffee Lake اشاره دارند، از سوی دیگر وب‌سایت خرید و فروش اینترنتی Newegg نیز کمبود موجودی این محصولات را تایید کرد. غول آبی دنیای پردازنده‌ها به تنهایی در تلاش است تا این پردازنده‌ها نسبت به تقاضای کاربران به موقع آماده شود، اما به نظر می‌رسد در این راه موفق نخواهد شد. با آپ آی آر همراه باشید.


Coffee Lake

با توجه به اینکه پردازنده‌های  ۸۶۰۰K و ۸۷۰۰K علاقه‌مندان بسیاری دارد و همچنین قیمت پردازنده‌های آنلاک نشده بدون پسوند (K)  هنوز مشخص نشده و تقاضا برای این پردازنده‌ها هم کم نخواهد بود، اگر اینتل نتواند به موقع آنها را آماده و در بازار تزریق کند، مجبور خواهد شد از روش سنتی استفاده کند و با تولید کننده‌های چینی قرار داد جدیدی را امضاء کند. البته شایان ذکر است، تا کنون پردازند‌های Coffee Lake توسط کارخانه‌های چینی تولید شده‌اند.

در حالیکه اینتل عمدتا از تاسیسات مونتاژ و آزمایش در مالزی استفاده کرده است، این شرکت یک مجوز جدیدی برای پردازنده‌های که از طریق کارخانه‌های چینی مونتاژمی‌شوند در نظر گرفته است. براساس گزارش‌های منتشر شده، تمامی فرایند مونتاژ در چین طبق برنامه اصلی اینتل انجام خواهد شد و از لحاظ کیفیت، میان محصولات مالزی و چینی تفاوتی وجود ندارد. علاقه‌مندان به پردازنده‌های Coffee Lake اینتل از روز ۱۵ دسامبر شروع به دریافت پردازنده‌های این نسل در چین خواهند کرد.


دیدگاه خود را در مورد تولید پردازنده‌های Coffee Lake در چین با ما در میان بگذارید.

منبع TechPowerUp


مطالب پیشنهادی