امضای قرارداد فاز دوم توسعه‌ی شهرک بین‌المللی ICT پیام با شرکت سنگاپوری
۲۸ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

به گزارش آپ آی آر، دکتر امیر حسین دوایی مرکزی، مجری پروژه کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا)، گفت: شهرک بین‌المللی فاوا به عنوان پهنه اصلی کریدور با هدف ایجاد خوشه‌های تخصصی متشکل از شرکت‌های نوآور ایرانی و شرکت‌های شناخته شده جهانی شکل می گیرد و در این شهرک، توسعه بازار شرکت‌های ایرانی و انتقال فناوری به کشور به صورت طبیعی و بر اساس منافع طرفین محقق می شود.

وی تصریح کرد : رویکرد اصلی در فاز دوم طراحی و توسعه شهرک بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی توسط یک مشاور بی طرف، دارای تجربه اثبات شده در سطح بین المللی  است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: این پروژه ظرفیت ایجاد ۱۵۰ هزار شغل با کیفیت طی یک بازۀ زمانی ۱۵ ساله برای دانش‌آموختگان دانشگاهی و کارآفرینان ایرانی را دارد.

وی به محتوای فاز دوم این طرح اشاره کرد و گفت: تدوین طرح کلان اقتصادی و تجاری، تدوین منطق مالی و اقتصادی ، تحلیل ریسک برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و همچنین شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و چند ملیتی برای استقرار در شهرک، طراحی کلان فیزیکی و کالبدی و احصای نیازهای زیرساختی شهرک، بازاریابی طرح در عرصه بین‌المللی و مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی و شرکت‌های بزرگ بین‌المللی، از جمله بخش‌های محتوایی قابل توجه در فاز دوم این طرح است.

مجری پروژه کریدور فاوا با تاکید بر اینکه، مجموعه منطقه ویژه اقتصادی پیام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی به تهران است، گفت : این مجموعه تنها منطقه کشور است که همزمان از مزایای شهرک‌های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و پارک‌های علم و فناوری برخوردار است.

وی تصریح کرد: پروژه شهرک بین‌المللی فاوا با هدف حمایت از شرکت‌های نوآور، استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا از طریق توسعه تعاملات یادگیرانه و هم افزایانه با شرکت‌های مطرح بین‌المللی در حال طراحی است.

انتهای پیام


مطالب پیشنهادی