ساتیا نادلا خطاب به کاربران آیپد؛ یک کامپیوتر واقعی بخرید!
۲۵ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

در رویدادی که در کشور هند برگزار شد، ساتیا نادلا، مدیرعامل حال حاضر مایکروسافت به دو کاربر آیپد که به همراه آنانت ماهِشواری، سرپرست بخش هند مایکروسافت قدم می‌زدند توهین کرد. وی دو خبرنگار را مشاهده کرد که تبلت آیپد در دست داشتند و به همین دلیل بلافاصله به آنها گفت بروید یک کامپیوتر واقعی تهیه کنید!

کامپیوتر

حالا که ویندوز فون مایکروسافت با سر به زمین اصابت کرده، این شرکت تمام تمرکز خود را بر روی محصولات سرفیس و ایکس‌باکس خود معطوف نموده است. به همین دلیل ساتیا نادلا تقریبا هر فردی را که با یک آیپد مشاهده می‌کند، بلافاصله به وی پیشنهاد خرید یک کامپیوتر درست و حسابی را می‌دهد.

مسلما هر کاربری که از نزدیکی آیپدهای اپل نیز رد شده باشد، به خوبی می‌داند که این تبلت‌ها دستگاهی نیستند که بتوان آنها را جایگزین یک کامپیوتر واقعی کرد. البته اپل همچنان معتقد است آیپد به خوبی می‌تواند یک جایگزین برای لپ‌تاپ‌ها به شمار برود. برخلاف تبلت‌های اپل، مایکروسافت سرفیس از سیستم عامل ویندوز به صورت کامل بهره برده و عملکردی در حد یک کامپیوتر قدرتمند را ارائه می‌دهد.

این نخستین باری نیست مایکروسافت خود را با اپل مقایسه می‌کند؛ در واقع این کمپانی تمام محصولات خانواده سرفیس خود را با آیپدهای اپل مقایسه کرده و گاهی اوقات مدیران اجرایی این شرکت به ادعاهای اپل می‌خندند. این کمپانی حتی در سال ۲۰۱۶ آگهی تبلیغاتی را طراحی کرد که در آن به قابلیت‌های به مراتب بیشتر کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ نسبت به دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل مک، اشاره می‌شد.

در سال ۲۰۰۷، استیو بالمر، مدیرعامل سابق مایکروسافت آیفون اپل را دست‌کم گرفت و باور داشت که مایکروسافت در بازار دستگاه‌های موبایل به مراتب موفق‌تر است. نه تنها مایکروسافت، بلکه بسیاری از غول‌های فناوری دنیا تمایل دارند از یکدیگر پیشی بگیرند. اخیرا کمپانی سامسونگ در یک آگهی تبلیغاتی ویژگی‌ها و طراحی آیفون ایکس اپل را مسخره کرد.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی