اسپیکرهای هوشمند اپل به Face ID مجهز می‌شوند
۲۵ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

اولین نسل از اسپیکرهای هوشمند اپل یا HomePod در زمانی زودتر از ماه دسامبر قابل خرید نخواهند بود. اما براساس گزارشی که توسط شرکت نیکی، یکی از تامین کنندگان لوازم خانگی هوشمند اپل، به نظر می‌رسد مدل‌های آینده و جدید این اسپیکرها به قابلیت تشخیص چهره و تصویر مجهز خواهند بود.


اسپیکرهای هوشمند

دیوید هو، مدیرعامل این شرکت تایوانی اخیرا به خبرنگاران گفت:


 در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که مهندسین اسپیکرهای هوشمندی را طراحی می‌کنند که علاوه بر ویژگی‌های اصلی مانند تشخیص صدا، به قابلیت‌های اضافی مانند تشخیص چهره و تصویر نیز مجهز هستند. این ویژگی‌ها که برپایه هوش مصنوعی ارائه می‌شوند، مسلما زندگی کاربران را آسان‌تر نموده و همچنین بهره‌گیری از خود دستگاه را نیز بسیار ساده و راحت می‌کند.

اگرچه اسپیکرهای هوشمند HomePod به صورت مستقیم در سخنان هو قید نشد، اما مشخص است که وی به این محصول اشاره داشته است. زمانی که در سال گذشته شایعات پیرامون هوم‌پادهای اپل شدت گرفت، تشخیص چهره یکی از ویژگی‌هایی بود که کاربران انتظار داشتند در این محصول ببینند. اگر چنین قابلیتی در این اسپیکرها به کار گرفته شود، احتمالا این محصول قادر است تا با تشخیص فرد موردنظر، تنظیمات همان را فرد را فراخوانی کرده و مطابق خواسته‌های وی عمل نماید.

هنوز به طور کامل نمی‌توان گفت که اسپیکرهای هوشمند آینده اپل به قابلیت Face ID مجهز می‌شوند یا خیر؛ خصوصا وقتی این موضوع را در نظر بگیرید که اپل این فناوری را برای آیپدهای ۲۰۱۸ خود نیز ارائه خواهد کرد.

این سیستم تشخیص چهره نخستین بار در آیفون ایکس یا ۱۰ اپل رونمایی شد و از یک پروژکتور نقطه‌ای که امکان نقشه‌برداری یک چهره تا ۳۰ هزار نقطه را دارد، بهره می‌برد. بدین ترتیب کاربران قادرند گوشی‌ هوشمند خود را آنلاک کرده، پرداخت‌های اینترنتی خود را انجام داده و بله، انیموجی‌های بامزه را ارسال نمایند!

منبع: theverge


مطالب پیشنهادی