تصاویری از کارت سفارشی Sapphire Vega 64 Nitro منتشر شد
۲۴ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

با توجه به تاریخ عرضه تراشه سطح بالای کارت‌های گرافیکی AMD مبتنی بر معماری وگا، نسخه‌های سفارشی از این سری کارت‌های گرافیکی به آهستگی وارد بازار شده و نسبت به گذشته از روند رو به رشد کمتری برخوردار هستند. گفته می‌شود تعداد پایین تراشه‌های ارائه شده به شرکا برای تولید کارت‌های سفارشی یکی از این معضلات است. در هر صورت، کمپانی محبوب سافایر، کارت گرافیک  Sapphire Vega 64 Nitro را با ظاهری زیبا در دست توسعه دارد. با آپ آی آر همراه باشید.


Sapphire Vega 64 Nitro

ساعاتی پیش وب‌سایت HWBattle، تصاویر جدیدی از کارت گرافیک Sapphire Vega 64 Nitro را به اشتراک گذاشت. براساس این تصاویر، کارت گرافیک سفارشی Vega 64 Nitro سه اسلات از مادربورد و همچنین فضای کیس را اشغال کرده و ضخامت بیشتری نسبت به نسخه پیشین از سری محصولات Nitro کمپانی سافایر دارد. این کارت گرافیک برای تهویه هوا از سه فن متشکل از ۲ عدد ۹٫۵ سانتی‌متری در اول و انتهای کارت و یک  فن ۸٫۴ سانتی‌متری در مابین دو فن دیگر استفاده کرده است. همچنین که در تصویر قابل مشاهده است، در بدنه‌ی کارت گرافیک جایی که دو عدد فن ۹٫۵ سانتی‌متری قرار گرفتن، نورپردازی LED دیده می‌شود، اما هنوز مشخص نیست که ویژگی RGB در آنها به کار رفته یا خیر.


Sapphire Vega 64 Nitro

با توجه به اینکه کارت‌های گرافیکی AMD در این چند سال اخیر مقدار مصرف انرژی بیشتری را طلب می‌کنند و معماری وگا، مخصوصا Vega 64 از این قاعده مستثنی نیست، کارت گرافیک سفارشی Sapphire Vega 64 Nitro از ۳ عدد کانکتور ۸ پین برای برق رسانی بهره می‌گیرد. به نظر می‌رسد این کارت گرافیک داری ۲ عدد DisplayPort و دو اتصال HDMI برای خروجی تصویر می‌باشد.


دیدگاه خود را در مورد طراحی کارت گرافیک Sapphire Vega 64 Nitro با ما در میان بگذارید.

Sapphire Vega 64 Nitro

منبع TechPowerUp


مطالب پیشنهادی