بروزرسانی خودکار سیستم عامل ماشین‌های مجازی میسر شد
۲۴ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

زمانی که قصد راه‌اندازی و مدیریت زیرساخت‌های مرتبط با پردازش ابری در وسعت بالا را داشته باشید، یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه‌هایی که با آن مواجه خواهید شد، به روز نگه داشتن تمام ماشین‌های مجازی به جدیدترین نسخه سیستم عامل می‌باشد.

ارائه‌دهندگان سیستم عامل به طور کلی نسخه‌های پچ شده و به‌روز مخصوص ماشین‌های مجازی یا VM را به صورت ماهیانه و یا در مواردی که مشکلات امنیتی جدی پیدا شود، با نرخ بالاتری ارائه می‌کنند. اما نکته‌ای که در اینجا اهمیت پیدا می‌کند آن است که ارتقای دستی صدها تا هزاران ماشین مجازی هزینه‌های مدیریت زیرساخت‌های پردازش ابری را به شدت بالا می‌برد.


ماشین‌های مجازی

به منظور رفع این مشکل، مایکروسافت حالا ویژگی به‌روزرسانی خودکار را به صورت پیش‌نمایش و برای ماشین‌های مجازی Azure ارائه کرده که می‌تواند تمام ماشین‌های مجازی موجود در زیرساخت را به یک‌باره به آخرین نسخه موجود از سیستم عامل ارتقا دهد.

زمانی که این ویژگی بسیار کاربردی فعال باشد، جدیدترین فایل ایمیج سیستم عامل که توسط ارائه‌دهندگان فایل‌های ایمیج در دسترس قرار گرفته باشد، به صورت تماما خودکار در ماشین‌های مجازی نصب خواهد شد. بدین ترتیب بدون آنکه نیازی به مراقبت دائمی و پرداخت هزینه‌های مدیریتی سنگین باشد، ماشین‌های مجازی از جدیدترین نسخه سیستم عامل بهره‌مند خواهند شد. همچنین افزونه‌های تنظیم شده و اسکریپت‌های دیتای سفارشی همچنان قابل اجرا بوده و دیسک‌های مربوط به دیتا نیز دست نخورده باقی خواهند ماند.

مایکروسافت در ابتدای امر از سیستم عامل‌های Windows Server 2016 Datacenter ،Windows Server 2012 Datacenter R2 و Ubuntu Server 16.04-LTS به منظور ارائه این ویژگی پشتیبانی خواهد کرد.

منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی