چگونه اینترنت کابلی رایانه خود را به اینترنت وایرلس تبدیل کنیم ؟ – آپ آی آر دات نت
۲۳ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

خیلی اوقات رایانه‌ و یا لپ‌تاپی که از آن استفاده می‌کنید ، از طریق یک کابل LAN به اینترنت متصل است .

حالا اگر قصد داشته باشید تا از آن اینترنت  بر روی تبلت و یا تلفن همراه خود نیز استفاده کنید ، به نظرتان چه راه کاری وجود دارد؟

برخلاف تصور خیلی‌ها این کار نیازی به خرید روترها و یا اکسس پوینت‌های وایرلس ندارد . بلکه می توانید به راحتی اینترنت کابلی خود را به یک اینترنت وایرلس تبدیل کرده و از آن در سیستم های دیگری همچون لپ تاپ ، موبایل تبلت و … استفاده کنید .

اگر رایانه‌ای که اینترنت به صورت کابل LAN در آن موجود است یک لپ تاپ باشد ، فقط کافی است یک نرم افزار ساده را نصب کنید.

اما اگر رایانه مذکور یک PC است که کارت یا دانگل وایرلس ندارد ، نیاز هست تا حداقل یک دانگل USB وایرلس خریداری کنید تا PC شما نیز امکان دریافت و ارسال امواج وایرلس را همچون یک لپ تاپ داشته باشد (در حال حاضر قیمت یک دانگل USB وایرلس در بازار چیزی حدود ۲۵۰۰۰ تومان می‌باشد).

با این پیش فرض که سیستم شما یک لپ تاپ و بر روی آن سیستم عامل ویندوز نصب است و یا یک PC ویندوزی در اختیار دارید که مجهز به کارت شبکه وایرلس یا یک دانگل وایرلس USB است ، ادامه مطلب را برای تبدیل اینترنت ADSL معمولی به اینترنت وایرلس مطالعه کنید.

حالا نیاز به یک نرم افزار برای این کار داریم . از چند سال قبل تاکنون یکی از شناخته شده ترین نرم افزارها در این زمینه نرم افزار Connectify بود ، اما متاسفانه این نرم افزار رایگان به مرور قسمت های مختلف آن از حالت رایگان خارج شد و در حال حاضر استفاده از این نرم افزار دیگر رایگان نیست و برای استفاده از آن می بایست پول پرداخت کنید .

اما خوشبختانه بسیاری از گزینه های مشابه دیگر برای این کار همچنان وجود دارند .

OSToto یک نرم افزار کاملا رایگان برای این کار است . علاوه بر اینکه نصب و استفاده از این نرم افزار کاملا رایگان است ، برخلاف برخی از نرم افزارهای مشابه در هنگام کار نیز هیچ تبلیغاتی برای شما نمایش نمی دهد . محیط کاربرپسند نرم افزار و امکانات جانبی دیگری که OSToto در اختیار شما قرار می‌دهد، آن را یک سروگردن از سایر نرم افزارها و روش های موجود برای تبدیل اینترنت کابلی به اینترنت وایرلس بالاتر قرار داده است .

در واقع نرم افزار OSToto کامپیوتر شما را به یک مودم وایرلس تبدیل می کند !

پشتیبانی از ویندوزهای مختلف XP و ویستا و ۷ و ویندوز سرور و ویندوز ۸ و ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ ، امکان نام گذاری SSID دلخواه ، امکان قرار دادن کلمه عبور بر روی سیگنال وایرلس تولید شده ، امکان نمایش تمامی رایانه ها و تلفن ها و تبلت های متصل شده به سیگنال وایرلس شما ، امکان بیرون انداختن و مسدود ساختن یک یا چند دستگاه مختلف جهت جلوگیری از امکان اتصال مجدد به سیگنال وایرلس شما (Black List) ، امکان نمایش ترافیک مصرف شده از طریق سیگنال وایرلس به صورت لحظه ای، امکان نمایش سرعت اینترنت به صورت لحظه ای، امکان ایجاد محدودیت زمانی برای استفاده از سیگنال وایرلس ،  و قابلیت بسیار جالب و منحصر به فرد : امکان تنظیم سرعت اینترنت وایرلس تولید شده (مثلا اگر یک اینترنت با پهنای باند ۱MB بر ثانیه دراختیار دارید می توانید سرعت سیگنال وایرلس را به دلخواه خود پایین تر از این میزان تعریف کنید) از مهمترین قابلیت های این نرم افزار مفید به شما می روند .

wifi-hotspot-freeware-config wifi-measure-speed

نصب و استفاده از نرم افزار OSToto به قدری ساده و روان بوده و در یک محیط گرافیکی زیبا اتفاق می افتد که نیاز به هیچ توضیح اضافه و یا تنظیمات پیچیده ای ندارد .

OSToto تنها ۹ مگابایت حجم دارد و می توانید آن را از اینجا به رایگان دریافت کنید .

? ورود به سایت نرم افزار OSToto HotSpot 


مطالب پیشنهادی