ورود خودکار کاربران در نسخه Fall Creators ویندوز 10
۲۳ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

اگر جزو کاربرانی هستید که ویندوز ۱۰ خود را به نسخه Fall Creators Update یا بیلد ۱۷۰۹ بروزرسانی کرده‌اید، احتمالا متوجه شده‌اید که وارد شدن به حساب کاربری به طور سریع‌تری صورت می‌گیرد. دیگر لازم نیست برای وارد شدن به حساب خودتان چندثانیه‌ای را صبر کنید و به سرعت می‌توانید به کارهای خود برسید.

این طور که به نظر می‌رسد، کاربران ویندوز به صورت خودکار و در پس‌زمینه به حساب کاربری خودشان وارد می‌شوند. البته جای نگرانی وجود ندارد. در واقع این موضوع از آنجا داغ شد که فردی در وب‌سایت مایس اعلام کرد که کامپیوتر خودش را ترک کرده و زمانی که مجددا آن را روشن نموده، متوجه شده که هنوز هم در حساب کاربری خودش باقی مانده است. البته وی اعلان‌هایی را در گوشی خود دریافت کرده که حاکی از درخواست ورود به حساب کاربری بوده است. این درخواست از سوی سرویس OneDrive صورت گرفته بود. داستان کامل این فرد به صورت زیر است:


حدس می‌زدم مایکروسافت فرآیند ورود به حساب کاربری را بهبود بخشیده باشد. یک روز در محل کارم یک درخواست ورود به حساب کاربری ناخواسته را در گوشی هوشمند خودم مشاهده کردم. کامپیوتر شخصی خودم را روشن کرده و سپس برای چند دقیقه آن را ترک نمودم. زمانی که از میز کامپیوترم دور بودم ناگهان موبایلم به صدا درآمد و متوجه یک اعلان شدم که درخواست وارد شدن به حساب کاربری را داشت. این موضوع مرا نگران کرد. سریعا به سراغ کامپیوتر رفته، وارد ویندوز شدم و مشاهده کردم که سرویس وان‌درایو یک پنجره تایید “در انتظار ورود به حساب کاربری” را به نمایش گذاشته است.

در کامپیوتری که چندکاربر از آن استفاده می‌کنند، ویندوز به صورت خودکار به حساب آخرین کاربری که کامپیوتر را خاموش یا ری‌استارت نموده، وارد شده و صفحه وارد کردن رمز عبور را نمایش می‌دهد. اگر کاربر دیگری سعی کند به ویندوز وارد شود، ویندوز به کاربر اعلام خواهد کرد که کاربر قبلی هنوز هم در حساب کاربری خودش بافی مانده و ممکن است کارهای نیمه‌تمامی داشته باشد.


ورود

اگرچه این موضوع می‌تواند یک مزیت محسوب شود، اما در کامپیوترهایی با چندکاربر به نوعی یک مشکل به شمار می‌رود. تا پیش از این، ویندوز ۱۰ تنها در صورتی لاگین شدن کاربر را به صورت خودکار و در پس‌زمینه انجام می‌داد که آن حساب کاربری رمزعبوری نداشت. اما در آپدیت Fall Creators مایکروسافت یک کلید ریجستری را حذف کرده و دیگر نمی‌توان به صورت خودکار به این حساب‌های کاربری وارد شد.

منبع: guru3d


مطالب پیشنهادی