آیفون‌های 2018 اپل فاش شد؛ دو مدل OLED و یک آیفون مجهز به نمایشگر LCD
۲۳ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

هفته گذشته، اعلام شد که اپل از دو گوشی آیفون OLED در سال ۲۰۱۸ رونمایی خواهد کرد؛ اطلاعات جدید نیز حاکی از آن است که یک مدل مجهز به نمایشگر TFT LCD به همراه آیفون‌های جدید اپل معرفی می‌شود.

براساس ادعای جدید Ming-Chi Kuo، سال آینده سه آیفون جدید توسط اپل معرفی خواهد شد؛ یک مدل، نمایشگری به بزرگی ۶٫۵ اینچ دارد و مدل دیگر با صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی عرضه می‌شود. هر دو آیفون مذکور به پنل OLED مجهز خواهند شد. به همراه این دو گوشی، اپل درنظر دارد تا آیفون ارزان‏‌قیمت‌تری را معرفی کند که براساس شایعات، صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچی TFT LCD خواهد داشت. صفحه‌‏نمایش آیفون ۵٫۸ اینچی اپل، تراکم پیکسلی ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ دارد؛ نمایشگر آیفون ۶٫۵ اینچی نیز تراکم پیکسلی در حدود  ۴۸۰ تا ۵۰۰ پیکسل در هر اینچ خواهد داشت. آیفون ۶٫۱ اینچی که از پنل LCD بهره می‌گیرد، با نمایشگری با تراکم پیکسلی ۳۲۰ ppi تا ۳۳۰ ppi راهی بازار خواهد شد.

 iPhones-2018

دو آیفون جدید اپل که به پنل OLED مجهز خواهند شد؛ انتظار می‌رود مشخصات رده‎بالایی داشته باشند. آیفون دیگر اپل که از پنل TFT LCD برخوردار است، برچسب قیمتی در حدود ۶۴۹ تا ۷۴۹ دلار خواهد داشت.

Ming-Chi Kuo مدعی است که آیفون‌های جدید اپل در سال آینده، طراحی بدون لبه مانند آیفون X دارند. همچنین پیش‌بینی می‎شود که کوپرتینویی‌ها برای سال آینده، حسگراثرانگشت را از گوشی‌های آیفون حذف خواهند کرد و آیفون‎های جدید به دوربین TrueDepth و سیستم Face ID مجهز می‎شوند. با وجود انتقادات نسبت به بریدگی بالای صفحه‌نمایش، این بریدگی در آیفون‌های جدید نیز وجود خواهد داشت.

در رابطه با زمان معرفی آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل، بد نیست اشاره کنیم که احتمالاً شرکت سازنده از هر سه گوشی در سه ماهه سوم سال آینده رونمایی خواهد کرد. با توجه به اینکه شایعات جدید تأیید نشده است، چندان به صحت داشتن آن‌ها امیدوار نباشید.


مطالب پیشنهادی