یک کاردستی خوشمزه!‏ تهیه پاکت برای پاپ کرن (چُس فیل !)‏ – آپ آی آر دات نت
۲۲ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

دوستانی که مرا از نزدیک می شناسند ، میدونند که به تزئینات غذا و ظاهر اونها اهمیت میدم.

بسته بندی تنقلات خوردنی یکی از مهمترین دلایل جذب شدن افراد به آن‌هاست.

به طور مثال کسی را نمی توان پیدا کرد که پاپ کورن یا «پفیلا» ، «پف فیل» یا اصلا همون «چس فیل» خودمون رو دوست نداشته باشه.

چند وقت پیش به این موضوع فکر می‌کردم که چرا با وجود اینکه تهیه پاپ کورن خونگی خیلی آسونه و زمان خیلی کمی هم برای درست کردنش صرف میشه ، اما همچنان همه ما پاپ کورن های بازاری رو ترجیح میدیم.

با کمی دقت در این موضوع متوجه اصل ماجرا شدم …. بله ! پاکت ها و قوطی های زیبای پاپ کورن در کنار پاپ کورن ها لذت خوردن اونها رو دو چندان می کنند . دقیقا بسته بندی و پاکت، چیزیه که تو پاپ کورن های خونگی جاش خالیه.

پس دست به کار شدم و یک پاکت نقلی یک نفره برای پاپ کورن ها درست کردم

که نتیجه اش میشه این :

جالبه که الان ماه‌هاست هر مهمونی که میاد خونمون، منتظر پاپ کورن های خونگی ماست تا ازشون تو همین پاکت‌ها پذیرایی بشه!

خیلی‌هاشونم هم در پایان پاکت ها رو با خودشون بردند!

دیدم بد نیست بعد از ماه‌ها یه دستی که به آپ آی آر بکشم و فایل طراحی شده خودم را که آماده چاپ هست اینجا به اشتراک بگذارم تا شما هم یک چنین تجربه خوشمزه ای رو داشته باشید.

قبل از شروع آموزش بهتره نگاهی داشته باشیم به این خوشمزه‌ی مفید و دوست داشتنی :
خوراکی خوش مزه ای که بچه های امروزی به نام «پف فیل» یا «پفیلا» ، «پاپ کورن» می شناسند، تا همین دهه ی پیش نام دیگری داشت. هنوز هم بزرگ ترها آن را به نام نام «چس فیل» می شناسند. راستی اما فلسفه ی این نام چندش آور آن چیست؟

اولین مدل «پاپ کرن» که وارد ایران شد، مربوط به یک شرکت انگلیسی بود به اسم «چسترفیلد» (Chesterfield) ما ایرانی ها این رو ساده سازی کردیم و گفتیم: چس فیل!

باید گفت که: مردم دوره ی قاجار و پهلوی درباره ی استفاده از لغت های چندش آور چندان حساسیت نداشتند و از این دست نام ها و واژه ها در ادبیات عامیانه ما کم نیست.

تاریخچه و فواید پاپ کورن یا پف فیل

با بهتر شدن وضعیت فرهنگی جامعه، ادبیات مردم هم دگرگون شد.مردم خوش ذوق ما بعد از این که با چندش آور بودن این نام آگاهی یافتند. نام آبرومند تر «پف فیل» را برای این خوراکی مورد علاقه ی بچه ها و بزرگترها برگزیدند و رواج دادند.

اما رفته رفته این نام هم چندان خوشایند نیامد و یک کارخانه ی ایرانی نام زیبا و مناسب پفیلا را به عنوان برند این محصول معرفی و رایج کرد.شناختن محصولات مختلف به اسم اولین برند، توی ایران خیلی عادیه. مثل: تاید، ریکا، وایتکس، ماتیک، کلینکس، پفک و …

حالا بریم سراغ ساخت جعبه های چس فیلی :

مواد لازم :

مواد لازم :

  1. کاغذ A4
  2. چسب مایع
  3. قیچی
  4. پرینتر

برای شروع لازمه که الگوی ساخته شده را با کلیک بر روی تصویر زیر دریافت کنید و اون رو بر روی یک برگ کاغذ A4 چاپ کنید :

اگر پرینتر در اختیار ندارید ، میتونید پرینت رو جای دیگه انجام بدید یا از خدمات کامپیوتری ها کمک بگیرید .

بعد از چاپ، قیچی رو بردارید و لبه های الگو رو برش بدید .

سپس لبه‌ها رو با استفاده از چسب بچسبونید و بزارید چند دقیقه بگذره .

پاکت نقلی یه نفرمون آماده است .

حالا کافیه پاپ کورن ها رو آماده کنید و بریزید داخل این پاکت‌ها و بچینید تو یه سینی و ببرید برای مهمون‌هاتون ?

اگه روش درست کردن پاپ کورن ها رو هم بلد نیستید توضیح زیر کمک تون میکنه :

طرز تهیه پاپ کورن یا پف فیل

برای درست کردن ذرت بو داده اول یک قابلمه را روی گاز می گذاریم و کمی به آن روغن می ریزیم. بعد ذرتها را داخل روغن ریخته و بعد از آن نمک و هر ادویه ای را که دوست دارید مثل فلفل ، آویشن و …. که باب میل خودتان است را به آن اضافه می کنیم و بعد شعله گاز رو روشن می کنیم.

ابتدا شعله گاز تقریبا باید زیاد باشد. منتطر بمانید تا اولین دانه باز شود سپس بلافاصله در قابلمه را بگذارید و زیر قابلمه را کم کنید و منتظر بمانید تا سرو صداها تمام شود .

سپس بلافاصله در ظرف را برداشته و آنها را در یک ظرف دیگر می ریزیم. حتما این کار را به سرعت انجام دهید چون ذرتها سریع می سوزند. می توانید برای خوش طمع شدن از کره هم استفاده کنید اما ارزش غذایی ندارد.


مطالب پیشنهادی