طرح مفهومی از تبلت تاشوی مایکروسافت با نام Courier
۲۲ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

شایعات زیادی در رابطه با گوشی پرچمدار سرفیس فون مایکروسافت منتشر شده است؛ محصولی که گفته می‌شد بازار گوشی‌های هوشمند را متحول خواهد کرد. با این‎حال، سرفیس فون اکنون محصولی نیست که مایکروسافت به آن احتیاج داشته باشد زیرا پلت‌فرم ویندوز (یا حتی ویندوز ۱۰ موبایل) به هیچ عنوان نمی‌تواند با اندروید گوگل و آی‌او‏اس اپل رقابت نماید.

به همین جهت، مایکروسافت به صورت داخلی در حال بررسی یک دستگاه قابل‎حمل تاشو با نام Andromeda است که گفته می‎شود ایده‌ای مشابه با تبلت Courier مایکروسافت را دنبال می‌کند؛ این تبلت به دو صفحه‌نمایش مجهز شده بود.

Courier

هنگامی‌که مایکروسافت توسعه Courier را متوقف کرد، تمامی نمونه‌های آزمایشی آن نیز کنار گذاشته شد. با این‎حال، این موضوع بدین معنی نیست که ردموندی‌ها ایده‌ی تبلت Courier را کنار گذاشته باشند؛ محصولی که به دو صفحه‌نمایش مجهز شده است یا از یک نمایشگر تاشو استفاده می‎‌کند و تصویر واحدی را به نمایش می‎گذارد.

شرکت MNML، واقع در کالیفرنیا تصویر مفهومی جدیدی را منتشر کرده است که قابلیت‌ها و طراحی Courier مایکروسافت را به نمایش می‌گذارد؛ محصولی که ایده ساخت Andromeda از آن الهام گرفته شده است.

Courier

باید اشاره کرد که تبلت تاشوی Courier مایکروسافت، یک رایانه‌شخصی ضخیم بوده است که یک لولا به دو نمایشگر آن اجازه می‌دهد که تا شوند. با توجه به اینکه توسعه نمایشگرهای انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۱۰ امکان‎پذیر نبوده، خبری از ارائه Courier با صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر نبوده است.

Courier مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد تا ایده‌های خود را خلق کرده و آن‌ها را به راحتی با دوستان خود به اشتراک بگذارند. با اینکه Courier هیچ‌گاه وارد بازار نخواهد شد، گفته می‌شود گجت تاشوی جدید Andromeda با طراحی جذاب‌تر، سخت‌افزار قدرتمند و سیستم‌عامل بهینه‌تر راهی بازار خواهد شد؛ البته این محصول، ارزان‌قیمت نخواهد بود و تنها مناسب افرادی است که بتوانند هزینه‌ی بالا آن‌را پرداخت کنند.


مطالب پیشنهادی