اطلاعات بیش از ۳۲ میلیون کاربر توییتر دزدیده شده! هرچه سریعتر کلمه عبور خود را تغییر دهید
۲۲ام آبان ۱۳۹۶ مطالب آپی

اطلاعات ورود بیش از ۳۲ میلیون کاربر توییتر توسط یک هکر روسی سرقت شده و برای فروش با قیمت حدود ۵۸۰۰ دلار در «وب تاریک» قرار گرفته است .

البته توییتر هرگونه نفوذ و هک به داخل سرورهای خودش را تکذیب کرده و اعلام کرده است :
هکر ، اطلاعات خود را با استفاده از نصب بدافزار بر روی رایانه های قربانیان به دست آورده است.

twitter

مایکل کوتس، افسر امنیتی اعتماد و اطلاعات توییتر، توییت کرد که با اعتماد به نفس سیستم پلت فرم رسانه های اجتماعی به خطر افتاده نشده است.

twitter2

در واقع هم خبر سرقت اطلاعات صحت دارد و هم گفته توییتر صحیح است .

LeakedSource معتقد است که اطلاعات کاربران توسط نرم افزارهای مخرب آلوده نصب شده بر روی مرورگرهایی مانند فایرفاکس یا کروم بدست آمده و نه به طور مستقیم از توییتر .

بسیاری از Userهایی که اطلاعات آنها سرقت شده روسی هستند اما در بین آنها اطلاعات کاربران توییتر از سایر کشورها نیز به چشم می خورد .این خبر بسیاری از کاربران را در روسیه تحت تاثیر قرار داده است .

سایت LeakedSource همه اکانت هایی که دزدیده شدند رو لیست کرده و قابلیت جستجو در بین نام کاربری نیز وجود دارد.

از طریق این لینک می‌توان از این موضوع مطلع شد که آیا اطلاعات کاربری توییتر شما هم جزء موارد سرقت شده هست یا خیر ؟

برخی از کاربران با مراجعه به سایت اعلام کرده اند که اطلاعات نام کاربری و کلمه عبور نمایش داده شده در سایت کاملا صحیح است !

طبق اطلاعات منتشر شده بیشترین کلمات عبور کاربران به ترتیب فروانی در جدول زیر مشخص شده است :

همین چند روز قبل بود که خبر هک اکانت توییتر منتسب به مارک زاکر برگ در فضای مجازی سروصدای زیادی به پا کرده بود . کاربران از اینکه مارک زاکر برگ خالق فیس بوک کلمه عبور dadada را انتخاب کرده بود او را به سخره گرفتند ، اما نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل داده LeakedSource نشان می دهد که بسیاری از مردم بسیار کمتر خلاق هستند.  طبق معمول همچنان کلمات عبور ۱۲۳۴۵۶ و ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ در صدر کلمات عبور انتخاب شده کاربران در اکانت های فوق الذکر هستند.

password

همچنین ایمیل های کاربران به سرقت رفته بر اساس فراوانی آنها در جدول زیر لیست شده است :

email

از آنجایی که ممکن است اطلاعات درز شده واقعی باشند و اکانت توییتری شما هم جزء یکی از این ۳۲ میلیون نفر باشد پیشنهاد می شود هرچه سریعتر نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام کنید به خصوص اگر شما با استفاده از کلمه عبور یکسان در سایت ها و سرویس های مختلف فعالیت می کنید  . قابلیت  احراز هویت دو مرحله ای نیز از دیگر امکانات توییتر برای جلوگیری از اینگونه اتفاقات مشابه است که پیشنهاد می شود ورود دومرحله ای به اکانت توییتری خودر ا نیز فعال کنید .

 

منبع : chcrunch.com


مطالب پیشنهادی